Yurt dışına açılmak isteyen firmalar bilgilendirildi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları tarafından, firmalara yönelik veri tabanına kayıt ve yurtdışı işbirliği profilleri arama etkinliği düzenlendi.

Dünyanın 66 ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Avrupa İşletmeler Ağı projesinin uzmanları tarafından Trabzon’daki aktif ihracat yapan ve işlerini yurtdışına taşımayı planlayan firmalara yönelik veri tabanına kayıt ve yurtdışı işbirliği profilleri arama etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları Türker Metin Onur ve Elif Duman tarafından Avrupa İşletmeler Ağı projesinin sağladığı hizmetler hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından etkinliğe katılan firmaların sistemde kendi profillerini oluşturmaları ve sektörlerine yönelik işbirliği profillerini hangi kriterler doğrultusunda aramaları gerektiği konularında bilgiler verildi.

Önümüzdeki günlerde de tekrarlanacak bu tür etkinliklerle daha çok firmanın sisteme dâhil olması ve ihracata yönelmesinin hedeflendiği kaydedildi.


Kaynak: ttso.org.tr
50 kez okundu
Giriş
Üye değil misiniz? Altın Üye ya da Gümüş Üye olmak için tıklayınız.