E-Devlet hizmetinde yenilik

Gemalto, güvenli uçtan uca e-devlet hizmetleri için yeni Coesys Uygulama Portföyünü piyasaya sürüyor.

Dijital güvenlik alanında dünya lideri Gemalto, bugün, karmaşık güvenli ulusal kimlik programları uygulayan devlet kurumları için özel olarak tasarlanmış olan yeni uçtan uca çözümler ve ilgili hizmetler portföyü Coesys Uygulama Portföyü'nü duyurdu. Bu yeni portföy, vatandaşlara elektronik belgeler ve idare yoluyla online vergi yönetimi ve ödeme, verimli sosyal yardım dağıtımı ve dolandırıcılık azaltma gibi uygulamalar için güvenlik ve kolaylık sağlayan, şirketin en ileri kimlik tanıma ve doğrulama yazılımına dayanıyor.

Coesys Uygulama Portföyü, hastanın hak sahibi olup olmadığının (e-Doğrulama), tıbbi masraflara ilişkin elektronik taleplerin (e-Talep) elektronik doğrulanmasına ve elektronik oylamaya (E-Oylama) da olanak tanıyor. Portföy, özellikle akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere, mobil e-Kimlik ile entegre olup, sıfır izdüşümlü ara yazılım ve hızlı uygulanabilmesi ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Coesys ulusal elektronik kimlikle ilgili artan sayıda uygulama yeniliklerine cevap vererek, kurumların vatandaş merkezli uygulamaları hızla kullanıma alma ihtiyacını karşılıyor ve çok sayıda vatandaşın uygulamaları hızla kullanmasına olanak sağlıyor. Uygulama portföyü vatandaşların online hizmetler kullanırken güvenli olma ihtiyacına da yanıt veriyor. Piyasaya çıkacak olan paket, Gemalto'nun rahat ve güvenli elektronik devlet hizmetleri konusunda geçtiğimiz 10 yılda kazandığı deneyimi güçlendiriyor.

Sahada kanıtlanmış çözüm tasarımı, nitelikli proje yönetimi, hızlı ve sorunsuz sistem entegrasyonunu kapsayan bu uygulamalar, Gemalto'nun birinci sınıf profesyonel hizmetlerini de geliştiriyor. Gemalto'nun deneyimli hizmet ekipleri ve ortak ağı, eksiksiz bilgi aktarımı ve operasyonel destek sağlıyor.

Dünya genelinde 60'ı aşkın ulusal programa katkıda bulunan Gemalto, ulusal elektronik kimlik tanıma hizmetlerini verimlilik ve kolaylık için tasarlayan ve vatandaşların daha hızlı dağıtılan katma değerli çözümlerden yararlanmasını sağlamak yönünden benzersiz bir konumda bulunuyor.

Gemalto Kamu Programları kıdemli başkan yardımcısı Frederic Trojani, "Elektronik kimlik tanıma, online hizmetler için gerçek bir katalizör işlevi gördü. Kolaylık, mahremiyeti koruma, güvenlik, modern ve verimli e-devlet hizmetlerinin üç önemli unsurudur. Bu güçlü faktörler, ölçülebilir etkinlik kazanımlarının yanı sıra vatandaşların hızlı uyum sağlamasına ve devlet kurumlarının hizmetlerini hızla dönüştürmesine yol açtı" dedi.


Kaynak: Habervaktim.com
1283 kez okundu
Giriş
Üye değil misiniz? Altın Üye ya da Gümüş Üye olmak için tıklayınız.