Başaran Gemi Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Hakkımızda

Şirketimiz Karadeniz'in inci kenti Trabzon'a bağlı tekne yapımıyla ünlü Sürmene ilçesinde, Çamın denizle buluştuğu dünyanın nadide yörelerinden biri olan Çamburnu beldesindeki tersane alanında faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz Rasim BAŞARAN tarafından 1937 yılında kurulmuştur. Çeşitli boylarda yüzlerce ahşap tekne yaparak bu sektörde bilinen saygın bir isim durumuna gelmiştir. 1975 yılından sonra değişen ve gelişen piyasa koşulları ve teknolojinin gereği olarak sac gemi imalatına geçilmiştir. Bu dönem sonrasında Başaran Gemi Sanayi artan oranlarda teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve üretimlerine büyük bir titizlikle aktarmaktadır. 1989 yılından itibaren de Rıfkı Başaran ve oğulları Hakan ve Zafer Başaran tarafından şirket çalışmaları sürdürülmektedir.

Başaran Gemi Sanayi 13.000 m²'lik tersane alanına sahiptir. Tersane kızak uzunluğu 40 metredir. Tersanemizde 70 metreye kadar balıkçı gemisi, koster, feribot, yolcu taşıma amaçlı gemiler imal edilmekte; bu tip gemilerin bakım ve tamiri tecrübeli ustalar ve uzman personelle uluslararası standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Tüm bu çalışmalar Başaran Gemi Sanayi bünyesindeki teknolojik donanımla üst seviyede uygulanmaktadır.

 

İletişim Bilgileri

Firma Adı Başaran Gemi Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Firma Yetkilisi Rıfkı BAŞARAN
Adres Çamburnu Mevkii
Posta Kodu 61530
Telefon +90 462 752 20 24
Faks +90 462 752 22 68
İnternet Sitesi http://www.basarangemi.com.tr
E-posta info@basarangemi.com.tr
Giriş
Üye değil misiniz? Altın Üye ya da Gümüş Üye olmak için tıklayınız.