Kahvaltı Dünyası

Firma Hakkında

Firmamız 1996 tarihinde kurulmuş olup bugüne kadar büyüyerek gelmiştir. Bizim bu sektöre girmemiz ile birlikte, Trabzon Ticaret Odası başta olmak Tarım Bakanlığı ve bölge dernekleri ile yürütmüş olduğumuz birtakım projelerle Trabzon tereyağının markalaşma sürecine katkıda bulunmuş ve kalitemizi bütün Karadeniz bölgesine ispatlamış bulunmaktayız.

Tüketicinin ürünlerimizi beğenerek tüketmesi, 10 yıl içerisinde hiçbir şikayet almadan devamlı takdir ve teşekkürle onurlandırılmamız bizim her geçen gün işimize daha bir özverili yaklaşmamıza neden olmuştur. Doğal ürünler üretmek, yemediğimizi yedirmemek bizim vizyonumuzdur. Biz bu işi bir "Sosyal sorumluluk projesi" olarak görüyoruz.

Ağırlıklı olarak tereyağı üretmekteyiz. Bununla beraber golot peyniri, kaşar peyniri, gurut peyniri, çeçil peyniri, varil peyniri, Trabzon tulum peyniri gibi yöresel ürünler ve bu ürünlerin türevlerini üretiyoruz. Her ürünümüzün için doğal ortamın hazır olması bizim için oldukça önemlidir. Mesela her yaz, yaylada aho peyniri üretiyoruz. Zigana yaylalarında 1 kış bekletip olgunlaştırıyoruz. Erzurum'da çeçil peyniri yapıyoruz. Bayburt'ta özel lor üretiyoruz. Ürünlerin üretildiği doğanın havasını alması son derece önem verdiğimiz bir husustur. Bu saydığımız noktalarda , üretim tamamen kendi yetiştirdiğimiz ustalar tarafından ve gıda mühendislerimiz kontrolünde yapılmaktadır.

Bir de süt ürünlerinin haricinde, tamamı ile insan gücü ile yoğurarak doğal yöntemlerle Trabzon kürek helvası üretiyoruz. Şu anda Karadeniz ve Marmara Bölgesi'nde yoğun olarak çalışıyoruz. Tabi bununla beraber İzmir, Antalya, Mersin, Türkiye'nin dört bir yanından ismimizi duyup da fabrikamızı arayan müşterilerimize de özel soğuk muhafazalı kargo kolilerimizle ile hizmet verebiliyoruz. Hatta tereyağı ile meşhur Malatya'da bile sadık müşterilerimiz var. Bizim rekabet gibi bir sıkıntımız yok. Çünkü en iyisini yaptığımıza inanıyoruz. Ayrıca zor ve çok ayrıntılı olan bu yöresel ürünler pazarına da çok fazla girişimcinin girmeye niyeti yok.

Daha kolay ve kazançlı işler tercih ediliyor. Baştan da dediğimiz gibi biz olaya aynı zamanda bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak bakıyoruz. Öncelikle tüm Türkiye'ye açılmak, sonrasında tüm dünyaya Trabzon tereyağı'nın ve yöresel ürünlerinin ismini duyurmak en büyük hedefimizdir.

 

Giriş
Üye değil misiniz? Altın Üye ya da Gümüş Üye olmak için tıklayınız.